fbpx

Premiéra: Still Waiting_Beckett 2050

16/04/2023

19:30


Palác Akropolis

Kubelíkova 1548, Praha 3

Koupit vstupenky

Žonglér, tanečník a performer Lukas Bliss uvede v neděli 16. dubna 2023 v Paláci Akropolis premiéru autorského sólového představení Still Waiting_Beckett 2050. Oden později proběhne první repríza. Still waiting je fyzickou básní a sólem volně inspirovaným Beckettovskou poetikou a Tichem Johna Cage. Autor skrze prvky fyzického divadla, tance a manipulaci s objekty zkoumá téma paměti, informací a bezčasí. 

Minimalistická, výtvarně objektová performance se zabývá otázkou pomíjivosti, životnosti a uchovávání vzpomínek. Představení tvoří koláž obrazů, ve kterých performer komunikuje s předměty a skrze ně i sám se sebou. V sólovém představení s prvky nového cirkusu diváci uvidí autora experimentovat s materiály a objekty, jako je magnetový přehrávač, audio pásky, vinylové desky a další ready made objekty.

Představení je silně inspirováno dílem spisovatele Samuela Becketta a hudebního skladatele Johna Cage. Jedním z ústředních témat je samota, hledání a třídění vzpomínek. Představení budou doprovázet ruchy a autorská hudba v režii hudebníka Davida Herziga, který s Lukasem spolupracoval už u prvního sólového představení.

Lukas Bliss v Paláci Akropolis již několikrát vystupoval, naposledy se souborem Tantehorse u příležitosti imerzní umělecko-edukativní události Art Casino. Nyní poprvé uvede na jevišti žižkovského paláce sólové představení. Autor je zároveň úzce spjatý s Centrem pro nový cirkus CIRQUEON, kterého je rezidentem a kde představení vznikalo. Bliss spolupracuje se soubory Spitfire Company, Tantehorse, Farma v jeskyni a rovněž je spoluzakladatelem souboru My Kluci, co spolu chodíme, zaměřeného na improvizaci a fyzické divadlo. Inscenací Still Waiting navazuje na svou vlastní tvůrčí linii, ve které pracuje se spojením objektu, tance a prostoru.