fbpx

Premiéra: Tramvaj do stanice Touha

07/11/2023

19:30


Jatka78

Bubenské nábř. 306 /13, Praha

Koupit vstupenky

Vlajkovým projektem DEKKADANCERS pro divadelní sezónu 2023/24 bude adaptace hry Tennesseeho Williamse Tramvaj do stanice Touha. Námět pro soubor vybral choreograf Arthur Pita, kterého DEKKADANCERS oslovili ke spolupráci před dvěma lety. Souboru se zalíbila autentická forma, jakou chce světově proslulý autor uchopit tento známý titul.

Pro hru vznikne autorská hudba s jazzovými podtóny přesně ušitá na míru choreografie Arthura Pity a rovněž výpravná scéna a kostýmy, které budou sázet na udržitelnost. Jejich základem se totiž stane oblečení a nábytek z druhé ruky, kterým výtvarník vdechne nový život. Ten ostatně chtějí vtělit všichni tvůrci také legendární hře z roku 1947. Slibují v ní předvést “roztančenou žízeň po životě“.

Obsazení Arthur Pita vybíral společně s DEKKADANCERS na workshopu, který se uskutečnil v lednu 2023 na Jatkách78. V titulních rolích Tramvaje do stanice Touha se představí Klára Jelínková a Štěpán Pechar. V dalších rolích a alternacích vystoupí Ondřej Vinklát, Viktor Konvalinka, Eliška Jirsová, Natalia Metodijeva, Patrik Čermák, Albert Kaše a Tereza Kučerová.

Během září až listopadu budou probíhat zkoušky nové inscenace za osobní přítomnosti Arthura Pity a členů jeho týmu – hudebníka Franka Moona a výtvarníka Yanna Seabry. Všechny tři zahraniční osobnosti žijí v Londýně a společně vytvořily inscenace pro nejprestižnější světové scény, jako jsou The Royal Ballet a Sadler’s Wells v Londýně, San Francisco Ballet či Joyce Theatre v New Yorku. Přípravy vyvrcholí 7. listopadu 2023, kdy se na Jatkách78 uskuteční premiéra.