fbpx

Přenos koncertu Metallica

19/08/2023

20:00


Jediná možnost, kdy je v Česku možné vidět koncert Metallicy v rámci turné Metallica: M72 World Tour, je skrze přenos do kin 19. a 21. srpna. Legendární kapela tak pokračuje v aktivitách, které ji co nejvíce přibližují fanouškům po celém světě. Nové album 72 Seasons uvedla skupina ve velkém stylu – den před oficiálním vydáním si ho fanoušci mohli poslechnout v prostorovém zvuku v kinech. Nyní bude přenášet dva koncerty z Arlingtonu v Texasu v rámci eventu Metallica M72 World Tour Live from TX.

Kapela pro toto turné vylepšila svůj stage design, který umožní fanouškům být doslova na dosah ruky od muzikantů. Koncerty se odehrávají na nově navrženém kruhovém pódiu, diváci tak mají kompletní 360° pohled na celý koncert. A to nejen naživo, ale i v rámci kinopřenosu, který si uchová dynamiku živého vystoupení a doplní ji o skvělý zvuk a netradiční úhly pohledu. Uvrhne vás přímo do akce, ať už jste kdekoliv.

Rozhodnutím přenášet koncerty do celého světa se chce kapela přiblížit fanouškům a nabídnout těm, kteří si nemohou dovolit vycestovat kvůli show, přístupnější variantu, jak si vychutnat Metallicu živě. Oba termíny koncertů budou navíc zcela jedinečné s rozdílnými setlisty, fanoušek Metallicy by tak neměl vynechat ani jeden večer. Nezazní jen skladby z nového alba 72 Seasons, ale půjde o průřez celou čtyřicetiletou kariérou od debutu Kill ‘Em All z roku 1983. Celkem zazní přes třicet písní, včetně archivních pokladů, na které se už několik let nedostalo.