fbpx

Rock for People

08/06/2023 — 11/06/2023


Park 360

Jana Černého 10/12, Hradec Králové

Koupit vstupenky

Organizátoři festivalu představují první headlinery 27. ročníku Rock for People. Fanoušci se mohou těšit na monstrózní pódiovou show britských velikánů MUSE v rámci turné k jejich devátému studiovému albu Will of the People. Američtí Slipknot, kteří svou show v O2 areně dokázali, že se právem řadí k největším metalovým legendám hudební historie, zase potěší v červnu v hradeckém Parku 360 milovníky tvrdších žánrů.

Vedle obou kapel se objeví další dva headlineři. Hvězdou sobotního večera jsou The 1975, britská kytarová seznace. Indie-rocková kapela v čele s Matthewem Healym přiveze novou desku Being Funny in a Foreign Language z loňskéjo roku, nebudou ale chybět ani známé staré pecky jako Chocolate nebo The
Sound. Čtveřici uzavírá americký muzikant Machine Gun Kelly, vlastním jménem Colson Baker.

Jako subheadlineři se na festivalu představí britští metalcoroví Architects, kanadští punk rockeři Billy Talent, kalifornští Papa Roach a američtí rap rockoví Hollywood Undead. Dále na pódiích Rock for People v červnu vystoupí kapely I Prevail, Lorna Shore, Nothing But Thieves, Paledusk, Set It Off, Sleep Token, The Amazons a While She Sleeps. Československou scénu na festivalu prozatím zastupují slovenští rockeři From Our Hands, nepředvídatelní bouřliváci Hentai Corporation, fanouškům RfP dobře známí I Love You Honey Bunny, tvrdší žánry zastupující Severals a exkluzivní comebackový koncert post-hardcorových Shogun Tokugawa.

I přes to, že festival Rock for People přiváží každým rokem ty největší světové hvězdy, letos v čele s MUSE, Slipknot, Machine Gun Kellym a The 1975, nezapomíná ani na česko-slovenskou hudební scénu. Na jedné ze stage zahraje kapela Tata Bojs, která se tak zařadí vedle již oznámené Vypsané fiXy, Wohnoutů a Horkýže Slíže. Tuzemskou scénu dále zastoupí Cocotte Minute, PSH Live Band, Aiko, Annabelle, Brando’s Eyes, Bratři, Horrible Creatures, Insania, Kašpárek v Rohlíku, Kluci, Lety Mimo, Radosta, The Silver Spoons a Sunset Trail.

Festival podporuje i mladé tuzemské talenty, kterým dá letos v rámci soutěže prostor hned ve dvou programových slotech. Začínající kapely tak dostanou šanci zahrát si před několikatisícovým publikem, což je kromě obrovského zážitku také jedinečná šance prorazit.

Pořadatelé oznámili i první jména doprovodného programu, který tvoří nedílnou součást festivalu. Nebude chybět legendární AZ kvíz s Alešem Zbořilem, který se po loňské premiéře stal fenoménem, a tím si v letošním ročníku vysloužil programový slot na na každý den. Dále se mohou fanoušci těšit na Terapii sdílením LIVE v režii Ester Geislerové a Honzy Vojtka a na divadelně-taneční představení Muž z Malty v podání Dekkadancers.