fbpx

THEATRUM KUKS

24/08/2022 — 28/08/2022


Hospitál Kuks

Kuks 81

Koupit vstupenky

Multižánrový festival THEATRUM KUKS už po jednadvacáté vrací do Kuksu živé umění. Od 24. do 28. srpna 2022 čeká návštěvníky divadlo, vážná hudba, tanec, opera, loutkové divadlo a spousta dalších neopakovatelných zážitků! Letošním 21. ročníkem se bude prolínat téma vody jako připomínka 330letého výročí založení lázní Kuks – a vodu bude možné ochutnávat všemi smysly.

THEATRUM KUKS aneb Baroko, jak jej nečekáte! Multižánrový festival barokního a barokem inspirovaného umění se uskuteční v jedinečném prostředí kukského areálu a okolí. Těšit se lze na Geisslers Hofcomoedianten, Andreu Miltnerovou, JEDL, Lovesong orchestra, Ensemble Damian, Divadlo DRAK, České saxofonové kvarteto s Davidem Ebenem, Cantar alla Viola (Španělsko/USA) a spoustu dalších, stejně jako bohatý doprovodný program.

Festival Theatrum Kuks navazuje na tradici Kuksu jako hudebního, divadelního a uměleckého centra evropského významu. Hlavním krédem festivalu je víra v to, že baroko není jízdou na mrtvém koni. Naopak má mnoho společného s dneškem a i po 300 letech dokáže zaujmout, překvapit či pobavit.