fbpx

Vernisáž: BLAU

25/08/2022

18:00


HYB 4 Galerie D

Hybernská 998/4, Praha

Malířka Barbora Valášková představí od 25. srpna do 15. září 2022 svůj sólo výstavní počin BLAU v prostorech HYB 4 Galerie D v Kampusu Hybernská v centru Prahy. V nové sérii maleb autorka v rámci kurátorské koncepce rozvíjí a prohlubuje svůj vztah k hledání principu užívání modré – neomezené barvy plné významů a bohaté historie skrze vlastní vzpomínky a naslouchání světu.

Výstava vzniká jako součást Prague Art Week 22, který v rámci sedmi dnů od 9. do 15. září představí to nejlepší z programu předních pražských muzeí a galerií. Valášková výstavou BLAU vychází ze své vášně, kterou nachází v hloubce tóniny pařížské modři. Autorka záměrně užívá tohoto jednotícího elementu barvy v minimalistických formách abstraktní exprese, za kterými se skrývá emocionální projev vnitřních pocitů, současně však vypráví příběh, kterému malba je prostředkem či nástrojem projevu.

Barbora Valášková (1990) patří k výrazným osobnostem nastupující generace tuzemské výtvarné scény. Na střední škole studovala průmyslový design. Malovat začala sama ve volném čase, tahle záliba ji nakonec přivedla až k přijímačkám na pražskou Akademii výtvarných umění, což dodnes považuje za své nejlepší rozhodnutí. Absolvovala ateliér malby pod vedením Roberta Šalandy a Lukáše Machalického. Obrazy Barbory Valáškové má doma například česká olympijská vítězka Eva Samková.