fbpx

Festival: Film a architektura

29/09/2022 — 04/10/2022


celá republika

Ve dnech od 29. září do 4. října představí mezinárodní festival Film a architektura již pojedenácté ve více než dvou desítkách českých a slovenských měst krátké a celovečerní snímky s tematikou architektury a urbanismu. Festival se letos rozšiřuje o nové promítací prostory a navyšuje počet projekcí. Nebudou chybět ani diskuze s tvůrci a další speciální doprovodný program.

Každý ročník tvoří program několik tematických sekcí, které podléhají kurátorskému výběru a rozšiřují povědomí o současné kvalitní architektuře, významných architektech a jejich tvorbě, stejně tak i o problematice vizí měst, sociálních a enviromentálních tématech. Cílem festivalu je zachytit vývoj a potenciál architektury, ale také její přesah do jiných oborů, jako je výtvarné umění, literatura, film nebo divadlo. Festival Film a architektura také podněcuje diskuze o architektuře a urbanismu.

Film a architektura probíhá paralelně s festivalem Den architektury, který nabízí zdarma ve dnech 30. 9. – 6. 10. stovky architektonických exkurzí do běžně nepřístupných budov, procházek, cyklovyjížděk, přednášek a dalších akcí v desítkách měst a obcí po celé České republice i na Slovensku. V letošním roce motto festivalu Den architektury zní Nebourej, transformuj! a z velké části se tak zaměří na zdárná řešení rekonstrukcí a revitalizací.