fbpx

Dílo Františka Jungvirta zdobí (nejen) Maison Sisley

  • Advertorial

Sklářský výtvarník a designér František Jungvirt představuje spolupráci s pražským kosmetickým butikem Maison Sisley, jehož interiér vybavil skleněnými díly ze svého portfolia. Navazuje tak na předchozí spolupráce s DS Automobiles a jejich pražským DS Store, čelákovickou Volmanovou vilou, cukrářským butikem Věnečky Janeček nebo hodinkářským butikem Prim Manufacture – také jejich interiéry zdobí vázy vytvořené pod designérovou vlastní značkou františek jungvirt.

Kromě tvorby vlastních kolekcí nebo práce pro sklářskou značku KLIMCHI, v níž působí jako kreativní ředitel, se František Jungvirt zaměřuje také vybavování luxusních prostor – butiků, hotelů i soukromých rezidencí. Mezi místa, kde se lze s jeho prací setkat, patří cukrářský butik Věnečky Janeček, Volmanova vila, DS Store, Prim Manufacture, květinářství Provoní, advokátní kancelář KGS Legal a nově také Maison Sisley. Se všemi subjekty designér navázal dlouhodobou spolupráci.

Něžná růžová i výrazná uranová

V Maison Sisley, jež se nachází na Starém Městě, se mísí francouzský šarm s českým designem. Butik, salonek i spa zónu vybavil František Jungvirt svými produkty v něžných, pastelových barvách. Nechybí vázy z kolekce Garden, která je pro Jungvirtovu tvorbu signifikantní, lehce zvlněný Trdlík či minimalistická vázička Provoní, jejíž vznik inspirovalo stejnojmenné květinářství.

Pro DS Store zvolil Jungvirt výraznější barvy, kterým dominuje váza Trifid z nepřehlédnutelného uranového skla. Tu doplňují vázy Garden a Trifid ve shodném modro-fialovém zpracování. Vybavením pražského showroomu francouzské automobilky navazuje Jungvirt na loňskou spolupráci, jejímž výsledkem byla série uměleckých fotografií nafocená Annou Pleslovou.

Jungvirtova tvorba zdobí také jednotlivé místnosti nedávno zrekonstruované funkcionalistické Volmanovy vily. Zde převažuje černá a bílá, například v podobě minimalistických váz Fleur z roku 2018, jež prostoru dodávají vážnost. Naopak nejnovější dílo, červeno-zlaté vázy Bloom ve tvaru srdce, lze nyní spatřit v cukrářském butiku Věnečky Janeček.

Kromě uvedených interiérů bude již brzo možné navštívit také vlastní reprezentativní prostor Františka Jungvirta, jehož slavnostní otevření je plánované na druhou polovinu října. Současně nadále funguje e-shop, kde je možné veškeré vystavené dílo zakoupit.